Dziękujemy!

Na podany adres został wysłany e-mail zawierający link do potwierdzenia zapisania się do newslettera.

Napisz do nas

  Imię i nazwisko:


  Email:


  Treść wiadomości:


  Dodaj plik

  Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj.

  ivan davydenko
  Ivan Davydenko

  Jak zostać Ukraińcem

  “Jak zostać Ukraińcem” to słodko gorzka historia w stylu western
  (a raczej eastern) o życiu emigranta w Polsce. Autorem podcastu jest poeta, redaktor i Ukrainiec Ivan Davydenko.

  O podcaście

  Jak dalej żyć na emigracji, kiedy do drzwi ojczyzny zapukała wojna? Czy da się odnaleźć utracony spokój, kiedy marzenia i plany na przyszłość legły w gruzach? Szukam na to sposobu i przy okazji zabieram słuchaczy w podróż po miejscach styku dwóch kultur i czasach, kiedy bycie Ukraińcem nie było jeszcze modne

  #podcast #newhomers #jakzostaćukraińcem #ivandavydenko

  12 LIPCA 2022

  Autor: Ivan Davydenko

  Jestem włoskim chłopakiem

  Byłem Ukraińcem zanim to było modne. Przez wiele lat życia w Polsce stopniowo się przypolaczałem… aż nagle zostałem włoskim chłopakiem. To ostatnie ma związek z końcem świata.

  Posłuchaj!

  19 LIPCA 2022

  Autor: Ivan Davydenko

  Jak uniknąłem bycia weterynarzem

  Odcinek w stylu western albo raczej eastern. O tym jak uniknąłem bycia weterynarzem, choć wydawało się to nieuniknione. Sporo wschodnich kołczingowych porad w rodzaju tej: jeżeli życie daje ci cytryny, to weź lepiej gulasz angielski.

  Posłuchaj!

  26 LIPCA 2022

  Autor: Ivan Davydenko

  Piłem ze szklanki Jamesa Bonda

  … i jestem z tego dumny! Bo co potrafi osłodzić nasze życie lepiej niż odrobina starej dobrej dumy? Odcinek o samoakceptacji, stereotypach i tym, że warto celebrować życiowe zdarzenia, nawet te, za które bywa nam odrobinę wstyd (walenie konia psom).

  Posłuchaj!

  2 SIERPNIA 2022

  Autor: Ivan Davydenko

  Żaba to najslilniejsze zwierzę

  Jak wyglądało dorastanie w Ukrainie lat dziewięćdziesiątych i czemu pozostawiło ono na mnie kilka mocnych śladów? Czego nie robić kiedy okazja spada na głowę? I o co chodzi z żabą, która udusiła pół świata? Odcinek uzupełniony o zadanie domowe.

  Posłuchaj!

  9 SIERPNIA 2022

  Autor: Ivan Davydenko

  O miłości (do pieniędzy)

  Czego tylko ludzie nie robią z miłości! A jeszcze więcej – z miłości do pieniędzy. W odcinku erotyczno-ekonomicznym posłuchacie o tym jak na grupach z ogłoszeniami matrymonialnymi dowiedziałem się czym jest polski dobrobyt, czy zdolność kredytowa jest synonimem atrakcyjności oraz dostaniecie krótki samouczek z męskiego sikania na siedząco.

  Posłuchaj!

  16 SIERPNIA 2022

  Autor: Ivan Davydenko

  Koguciki, trumny, folk

  Ostatni odcinek sezonu jest o pożegnaniach i wzruszeniach, o przyjacielskim wsparciu i życiowych absurdach. Na końcu wybrzmi odpowiedź na pytanie zawarte w tytule podcastu, a ochotnicy zostaną poddani ostatecznej i bezpowrotnej ukrainizacji (jeżeli jeszcze tego nie zrobili).

  Posłuchaj!