
Wychodzimy z założenia, że autorska muzyka w podcastach naprawdę ma sens. Za oprawę wszystkich naszych podcastów odpowiada Piotr Madej (Patrick The Pan).
Patrick The Pan to alternatywny artysta pochodzący z Krakowa. O ludziach takich, jak on amerykanie z podziwem mówią: self-made man. Jest nie tylko tekściarzem, zdolnym kompozytorem, ale także samodzielnie realizuje nagrania i produkcję. Jego wszystkie cztery do tej pory wydane albumy zostały zostały świetnie przyjęte przez dziennikarzy oraz publiczność. Patrick miał okazję koncertować na jednych z najważniejszych festiwali muzycznych w kraju takich jak Open’er, OFF Festiwal czy Męskie Granie. Kiedy nie występuje jako Patrick, koncertuje jako muzyk z Dawidem Podsiadłą.
- Lubię wyzwania i lubię wychodzić poza ramy typowego artysty, piszącego i grającego na żywo piosenki. Robiłem już muzykę do teatru czy filmu, lecz stanowczo za mało, brakowało mi takich zleceń. NEWHOMERS spadli mi z nieba, bo zaproponowali współpracę akurat w momencie gdy byłem już trochę zmęczony myśleniem o muzyce per piosenka, nośny refren, fajna melodia wokalu etc. Miałem ochotę na coś zupełnie innego, więc propozycja pracy przy krótkiej muzyce użytkowo-ilustracyjnej (czyli jinglach) brzmiała jak marzenie – podkreśla Piotr.

Działa prężnie również jako producent dla innych wykonawców w swoim krakowskim studiu. Współpracował między innymi z Darią Zawiałow, Andrzejem Smolikiem, Ralphem Kaminskim, Dawidem Tyszkowskim, Pauliną Przybysz, Kaśką Sochacką, Meek Oh Why’em, czy Misią Furtak. 25 czerwca 2021 roku ukazał się czwarty już album artysty pt. „Miło Wszystko”. Płyta została świetnie przyjęta przez dziennikarzy i publiczność a promujące ją single są chętnie grane przez radiostacje w całym kraju. Płyta przyniosła Patrickowi również nominacje do nagród takich jak Odkrycia Empiku 2021, czy Piątka ASZDziennika.
- Lubimy patrzeć na podcasty jako na opowieści, które mają budzić w nas uczucia. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy, że wydawane przez nas audycje będą uzupełniane dodatkami dźwiękowymi, które za każdym razem będą komponowane specjalnie na potrzeby konkretnego projektu – podkreśla Michał Janowski, redaktor naczelny NEWHOMERS.
Kompozycje Madeja będą stałymi elementami we wszystkich produkcjach sieci NEWHOMERS. Można ich posłuchać w podcastach “Niemyte Dusze” autorstwa dr Andrzeja Silczuka czy “Balkoniara” Ewy Kalety. Muzyk stworzył także oprawę do podcastu “Do usłyszenia, do zjedzenia”, który firma realizowała dla marki Tefal. Patrick The Pan jest także autorem jingla NEWHOMERS.
- Za dużo jest w podcastach muzyki ze stocka. Są nawet popularne podcasty, które mają te same jingle wzięte z popularnej biblioteki. Brak dbałości o muzykę w podcaście to lekceważenie słuchaczek i słuchaczy. Nasza działalność może być polem do promocji dobrej polskiej muzyki, bo to również treść audio, a przecież naszą misją jest takowe tworzyć – uzupełnia Marcin Żukowski, współtwórca firmy.
- Myślę, że każdy projekt, w którym daje się szansę artyście na dołożenie swoich trzech groszy wrażliwości zyskuje na jakości, wartości i głębi. W jinglach chodzi o słowo, nie o muzykę. Z racjonalnego punktu widzenia wystarczyłoby kupić za parę dolarów stockowego jingla i po problemie. Tyle, że stocki są dla mnie bezduszne, płaskie i pozbawione pierwiastka człowieczeństwa. Wierzę, że te 30 sekund muzyki zrobionej specjalnie dla danego podcastu coś wnosi. Jeśli chociaż jeden na kilku tysięcy słuchaczy to usłyszy i doceni dla mnie to już sukces – dodaje nasz nowy kierownik muzyczny.